Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus
Alkoholismus

"Mé vánoční přání každý rok bylo,aby rodiče přestali pít" - říká Katka

PDF Tisk Email
rodice-alkoholiciUž poměrně dlouhou dobu pročítám na různých stránkách diskuse a články na téma alkoholismus. A chtěla bych se s vámi ostatními podělit o svůj  příběh. Je mi 35 let a oba moji rodiče, velice inteligentní lidé z dobrých poměrů i rodin, byli alkoholici. Minulý čas vypovídá o tom,že následkem této závislosti již oba zemřeli.
Celý článek...
 

Rozdíl v působení alkoholu na muže a ženy - jak působí pití alkoholu na různá pohlaví?

PDF Tisk Email
pusobeni_alkoholu_na_muze_zeny_rozdilAno, na muže má alkohol jiný účinek než na ženy. Na ženy účinkuje menší množství alkoholu – a to i když uvážíme rozdílnou hmotnost. Na jeden kilogram váhy stačí ženám menší množství alkoholu k dosažní téhož účinku.
Celý článek...
 

Je možné alkoholismus, závislost na alkoholu, definitivně vyléčit?

PDF Tisk Email
abstinence_alkohol_je_mozne_trvale_vylecit_alkoholismus_zavislost_na_alkoholuNe, v současnosti není možné alkoholismus definitivně a navždy vyléčit. I v případě, že alkoholik již dlouhou dobu (i roky) nepije, stále je ohrožen relapsem, tedy tím, že znovu do pití "spadne".
Celý článek...
 

Působení alkoholu na starší lidi a na mladé - jaký je rozdíl?

PDF Tisk Email
alkohol_mladi_lide_stari_lideÚčinek alkoholu se opravdu s věkem mění. Věkem se zpomaluje reakční čas, člověk začíná mít problémy se zrakem a sluchem a tolerance na alkohol se snižuje. To znamená zvýšené riziko pádů, dopravních nehod a dalších nepříjemností spojených s konzumací alkoholu.
Celý článek...
 

Rizikové pití alkoholu - definice, vysvětlení, co je to

PDF Tisk Email

rizikove-piti-alkoholu-definice-vysvetleni-co-je-toRizikové pití je taková úroveň konzumace nebo charakter pití, které pravděpodobně povedou k poškození, bude-li návyk v pití přetrvávat; podle pracovní definice WHO (Světová zdravotnická organizace) je to více než 20 g alkoholu denně pro ženy a více než 40 g alkoholu denně pro muže (viz. jak vypočítat obsah alkoholu v nápoji).

Celý článek...
 

Soudní lékařství a alkohol, otrava alkoholem a úmrtí

PDF Tisk Email
soudni_lekarstvi_a_umrti_na_otravu_alkoholemPokud někdo zemře na otravu alkoholem, dostane se na ústav soudního lékařství. Jedná se o samostatný lékařský obor úzce spolupracující s orgány činnými v trestním řízení. Náplní činnosti soudních lékařů je zejm. provádět soudní pitvy a zdravotní pitvy u náhlých a násilných smrtí, toxikologická vyšetření apod.

Celý článek...
 

Otec alkoholik zemřel na zánět slinivky břišní - skutečné příběhy alkoholiků a jejich rodin

PDF Tisk Email

otec-alkoholik-zemrel-na-zanet-slinivky-brisni-skutecne-pribehy-alkoholiku-a-jejich-rodin13.4.2014 - dotaz pana Petra v návštěvní knize webu Alkoholik.cz: Dobrý den, otec je alkoholik a má i závislost na lécích. Momentálně leží na JIP s těžkým zánětem slinivky a se silnou cukrovkou. Vše bylo způsobeno dlouhodobým užíváním prášků a chlastu, nic dědičného. Vím, že pokud vše na JIP dopadne dobře, tak po příchodu domů bez protialkoholní léčby začne nanovo.

Celý článek...
 

Matka přítele alkoholička - většinu peněz propije, v opilosti se pomočuje a nemůže ani chodit

PDF Tisk Email
Dobrý deň, už dlhšiu dobu sa trápime s priateľovou mamou (60 rokov). Pije asi 15 rokov. Začalo sa to ešte keď žil jej manžel (tiež alkoholik, našli ho mŕtveho doma s penou okolo úst). Od 10/2013 je dôchodku, ale predtým pracovala len brigádne (privirobenie ku vdovskému dôchodku). Predtým bola na PN kvôli tomu že v 02/2013 mala úraz pod vplyvom alkoholu a zlomila si nohu.
Celý článek...
 

U koho je větší pravděpobobnost, že se stane závislým na alkoholu, tedy alkoholikem?

PDF Tisk Email
predispozice_k_alkoholismuProblémy s alkoholem neznají hranice. Jdou napříč rasami, národnostmi, pohlavím. Například ve Spojených státech je téměř 14 miliónů, kteří mají problémy s alkoholem nebo jsou alkoholici. Obecně platí, že více problémů s alkoholem mají muži, než ženy.
Celý článek...
 

Funguje protialkoholní léčba?

PDF Tisk Email
funguje_protialkoholni_lecbaU mnoha lidí funguje. Ale podobně jako u jiných chronických onemocnění i zde platí, že nic neplatí všeobecně a stoprocentně. Někdo pít přestane a střízlivost si udrží. Jiní procházejí dlouhými obdobími střízlivosti s občasným relapsem.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 6 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny