Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus
Alkoholismus

MUDr. Gita Pekárková Psychiatrická léčebna Bohnice Praha - kontakt, email, telefon

PDF Tisk Email

MUDr.-Gita-Pekarkova-Psychiatricka-lecebna-Bohnice-rozhovor-frekvence-1

MUDr. Gita Pekárková - doktorka, vedoucí lékařka oddělení pro léčbu závislosti žen, pavilon 7, bohnická léčebna. Na stránce je obsažen kontakt (email, mobilní telefon, pevná linka) na výše uvedenou lékařku.

Celý článek...
 

Vyprávění alkoholičky o své závislosti a boji s ní

PDF Tisk Email
skutecne_vypraveni_alkoholickyJe tomu několik měsíců, co mi napsala jedna  45letá paní, která  měla velký problém s alkoholem - pila intenzivně 2 roky. Rozhodla se s návykem sama bojovat. Utrpěla jedno klopýtnutí v podobě recidivy pití, která však byla jen krátkodobá a nyní se snaží odvykat.
Zde je její příběh...
Celý článek...
 

Líba: byla jsem alkoholička a už se za to asi nestydím

PDF Tisk Email
pribeh_liba_sklenickovaDalší příběh o svém pití poslala paní Líba. Je to příběh plný emocí a zvláštních událostí, které se staly jedné ženě, která chodí mezi námi, je abstinentka a dokonce zřídila v jednom městě pobočku sdružení Anonymní alkoholici (AA).
Celý článek...
 

Účinky dlouhodobého pití alkoholu na organismus

PDF Tisk Email
ucinky_piti_alkoholu_na_organimsusJak všichni víme, pití alkohlu poškozuje některé naše orgány více, jiné méně. Stránka přináší plakátek s názornými ukázkami změn v organismu při dlouhodobém požívání alkoholu.


Celý článek...
 

Jaké množství alkoholu je bezpečné a kdy hrozí závislost, tedy alkoholismus?

PDF Tisk Email
jake_mnozstvi_alkoholu_je_bezpecne_kdy_vznika_zavislost_na_alkohol_alkoholismusVědecnké výzkumy ukazují, že bezpečné množství alkoholu, kdy je malá pravděpodobnost vzniku závislosti je u mužů pod 24 gramů čistého alkoholu a u žen asi 16 gramů čistého alkoholu za den.
Celý článek...
 

Dokáže alkoholik, člověk závislý na alkoholu, přestat pít den ze dne?

PDF Tisk Email
dokaze_alkoholik_prestat_pit_alkoholPokud byla daná osoba diagnostikována jako alkoholik, odpověď zní – ne. Alkoholici, kteří se pokoušejí sami ze dne na den přestat většinou neuspějí. Nejlepším způsobem, jak se zotavit je abstinovat. Např. přestat kouřit den ze dne je při překonání abstinenčních potíží mnohem jednodužší. Závislost na alkoholu je ale silnější.
Celý článek...
 

Alkoholismus zabíjí aneb zpovědi rodinných příbuzných alkoholiků

PDF Tisk Email
alkoholismus_zabiji_aneb_pribehy_rodinnych_pribuznych_alkoholikuČas od času se objeví v návštěvní knize příběhy, které píše sám život. V tu chvíli se dostáváme z pomyslné hranice teorie tvrdě do praxe, tedy skutečného života. Zaujalo mne několik silných příběhů, které zde zveřejňuji. Pro alkoholiky může být takový text varováním, co všechno mohou ztratit, ale jak víme, alkohol je velmi silný pán. Ukazuje se zde také, jak moc trpí rodina při ztrátě blízké osoby, i když byla alkoholikem.
Celý článek...
 

Otec alkoholik skončil dementní s plenami, cirhózou a 45 kg hmotnosti

PDF Tisk Email
otec-alkoholik-demence-cirhoza-podvyziva-plenyChtěla jsem napsat o tom, jak to dopadlo s mým tatínkem pro ty kdo holdují alkoholu a mají v rodině alkoholika. Před měsícem jsem hospitalizovala tátu na Bulovce. Tatínek má těžkou cirhozu jater, 45 kg váha. Teď je v PL Bohnice, měl nastoupit na detox, ale bohužel ho psychicky a ani fyzicky nedá.

Celý článek...
 

Léky a alkohol - je možné brát léky a pít alkohol?

PDF Tisk Email
kombinace_leky_alkohol_je_mozne_brat_spolecneU více než 150 preparátů, které jsou v současnosti na trhu je alkohol kontraindikován. Nerespektování tohoto omezení může vést k rozvoji nemocí, vážného zdravotního poškození a dokonce ke smrti.
Celý článek...
 

Manžel lékař byl alkoholik, nezvládl to a v červnu 2011 skočil pod vlak

PDF Tisk Email
lekar-alkoholik-skocil-pod-vlak-cerven-2011Píšu bohužel už pozdě. Adresu Vašich stránek www.alkoholik.cz jsem našla v PC až skoro po měsíci, kdy manžel zemřel. Spáchal sebevraždu. Manžel na Vaše stránky nahlížel. Je to necelý měsíc, co spáchal sebevraždu (vrhnutím se pod vlak). Já se neustále za vše obviňuji. Dělala jsem přesně to, co se nemá. Neustále jsem ho omlouvala, zařizovala pracovní neschopenky a dovolené, aby ho neviděli v práci.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 4 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny