Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus
Alkoholismus

Rozdělení konzumentů alkoholu, pijáků

PDF Tisk Email
rozdeleni_konzumentu_alkoholu_pijakuOsoby požívající alkohol můžeme rozdělit do různých stádií návyku od občasného pití např. při posezení s přáteli až po těžkou závislost. Osoby pijící alkohol můžeme rozdělit do čtyř skupin dle toho, co od alkoholu žádají a proč jej pijí.
Celý článek...
 

Jak přestal pít alkohol Jindra a co ho k tomu vedlo

PDF Tisk Email
jak_prestat_pit_alkoholV únoru 2010 jsem dostal do návštěvní knihy docela zajímavý příběh Jindry, který popisuje, jak přestal pít alkohol. Protože mne příběh zaujal, přidal jsem ho do kategorie "Skutečný příběh alkoholika."
Celý článek...
 

Co dělat pokud alkoholik nechce přestat pít?

PDF Tisk Email
co_kdyz_alkoholik_nechce_prestat_pitTaková situace může být velkou výzvou. Alkoholika není možné k léčbě nutit – mimo výjimečné případy, kdy se například dopustil násilí, v případě soudem nařízené léčby nebo akutního ohrožení života. Vy ale nemusíte čekat, až padne kosa na kámen.
Celý článek...
 

Test na alkoholismus online s vyhodnocením - CAGE TEST

PDF Tisk Email
testVyhodnocení testu je napsáno na konci. U všech testů alkoholové závislosti platí, že musí být odpovězeny podle pravdy, jinak nemají smysl - nelžete sami sobě.

Celý článek...
 

Druhy alkoholismu - vinný, pivní, kořalečný a jejich následky

PDF Tisk Email

druhy-alkoholismu-pivni-vinny-koralecny-lecba-nasledkyAlkohol je naše nejstarší droga a na našem území s ní máme dlouholeté zkušenosti. Kombinují se tu tři typy alkoholismu, vinný (nejvíce na jihu Moravy), pivní (téměř všude) a kořalečný (nejvíce na severu Moravy i Čech).

Celý článek...
 

Jak funguje rodina, kde je otec alkoholik

PDF Tisk Email
otec_alkoholikTento příběh poslala Martina. Popisuje v něm, co všechno zažívala a zažívá s otcem alkoholikem a ptá se jak mu pomoci. Mou reakci na příspěvek naleznete v návštěvní knize.
Celý článek...
 

Jak vzniká alkoholizmus, závislost na alkoholu

PDF Tisk Email
jak_vznika_zavislost_na_alkoholuVznik alkoholismu není jednorázová záležitost. Z pijáka se stává alkoholik dle jeho věku za různou dobu. U 15letého člověka je to cca. půl roku a více. U dospělého trvá vznik závislosti většinou roky (až pět let). Čím je tedy člověk mladší, tím vzniká závislost dříve.

Celý článek...
 

Jak pomoci alkoholikovi? Pomoc závislému na alkoholu - jak na to?

PDF Tisk Email
jak_pomoci_alkoholikovi_zavislemu_na_alkoholuV české republice existuje několik zařízení a sdružení, které se snaží těmto lidem pomoci. První možností je obrátit se na lékaře. Ten by měl být dostatečně informován a doporučit vám zařízení ve vašim regionu, kde budou schopni vám pomoci.
Celý článek...
 

Jak dlouho trvá chuť napít se alkoholu a co je to technika suchého domu?

PDF Tisk Email
jak_dlouho_trva_chut_napit_se_alkoholu_bazeni_cravingChuť na pití alkoholu trvá různě dlouhou dobu, ale nejdůležitější je to, že začíná a končí. Stačí prostě vydržet a chuť zmizí. Období, kdy je člověk sužován touhoou po alkoholu se dá zkrátit tím, že něco podniknete, díky tomu přijdete na jiné myšlenky. Ale i když nepodniknete a vydržíte, je to výhra.
Celý článek...
 

Petr - schovával jsem flašky s alkoholem, pak sliboval a jak jsem dopadl

PDF Tisk Email
alkoholik-petrToto je jedna z dalších zpovědí osoby závislé na alkoholu. Tentokrát se se svým příběhem podělil pan Petr. Popisuje jak začala jeho kariéra pítí alkoholu, jak skrýval láhve s alkoholem doma před rodinou, jak sliboval ... a jak to dopadlo?

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 3 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny