Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: V šestadvaceti doživotním abstinentem?
#16265
Re: V šestadvaceti doživotním abstinentem? Před 10 rok, 4 měsíce  
Honzo, souhlas s Libou... tady fakt léčebna a že já jí neradím ráda... ale v tvým případě mi to přijde jako nejlepší možný řešení a vlastně i jediný
hodně štěstí!
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19493
Re: V šestadvaceti doživotním abstinentem? Před 9 rok, 10 měsíce  
Ahoj Honzo. I když je to 6 měsíců, co se tu odhodláváš k abstinenci, chtěla bych ti napsat pár vět, které u mě motivaci podpořily. Když jsem pochopila tu samou věc, jako ty, že nejsem schopna pití s mírou, šla jsem se objednat na alkoholovou ambulanci. To proto, abych si potvrdila zda závislá jsem nebo je v tom něco jiného. Po první konzultaci mi lékařka sdělila, že závislost podle mého popisu mého stylu života to je. Řekla mi ale jednu věc, o které jsem přemýšlela celé dny. To, že alkohol, jako tvrdá a silně návyková droga si v mém mozku vytváří takovou synchronizaci všech různých funkcí, abych se ze závislosti nemohla dostat. V podstatě tialkohol v mozku vytvoří vlastní organizaci a centrum uvažování tak, aby nedošlo k odchýlení od uspokojivých pocitů. Tvůj mozek je postupně a progresivně přeinstalováván v mechanizmus, který geniálně ovládá veškeré důležité oblasti, které by mohly ohrožovat tento systematický koloběh tvoření závislosti a postupné degenerace. Tento systém vytváří takové podmínky, aby bylo co nejtěžší nepít. Jednoduchou rovnicí to jde ukázat na příkladě morální kocoviny - smutek, vzniklý po propité noci, dnech, lze už jedině zahnat dalším opitím. Protože mezi tím se celkem rychle mozek přeměnil v pouhý nástroj zla, ale natolik propracovaný, aby člověk jak chce mladý, co nejrychleji dospěl k úpadku. Veškeré složky osobnosti se navzájem ovlivňují a pokud je jedna z nich narušená, naruší tu další a ta zas naruší jinou. Nedivím se, že to máš velmi těžké. Jsi v pokročilém stádiu právě už vytvořené závislosti. Ale je vidět, že jsou u tebe zachovány některé ambiciózní tendence. Nejspíš patří mezi poslední, poměrně zachovalé a autentické vlastnosti, na které je nyní třeba vsadit Já zatím abstinuji 2 měsíce, je mi 24 let a jsem na to pyšná. Také jsem se nenarodila s genetickou výbavou nebýt závislá, proto volím abstinenci, jež je jedinou cestou. Jiná není a taky je zapeklitě těžká. Ale každý den, se mozek samostatně regeneruje, protože má přirozenou vlastnost obnovy. Stačí uzdravit některou složku a na ní je přeci navázána další. Postupně se upevňuje lano, které tě ze dna SNAŽIVĚ vytahuje, avšak musí být protkané vědomím odhodláním se tohoto lana držet. Ono tě nezradí. Zradí tě alkohol.
aHOJ
Katrina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter