Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...12
Dolů
Téma: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé.
#24304
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Aha.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24307
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Alas. Děkuji za vysvětlení a myslím,že Libu budu ignorovat.

Jelikož mi došlo,je v duchodovém věku a prostě tyto lidé, většinou nechtějí učit nové metody a mají své myšlení, je správné a domnívají se,že vzledem délce svého života. Mají víc zkušenosti a proto jsou nadřazeny. Paní Libě to bylo několikrát vysvětleno i nezájmem o její rady. Nebo jí slušně vysvětleno a nic.

Tak jsem dospěla k názoru: paní Liba ona potřebuje toto forum a být v kontaktu a nebere ohled na druhé názory a musí a má potřebu vše komentovat a příjde si samaritanka.,. Velmi potřebná....a já ji to brát už nebudu!... Jelikož to nemá cenu!

Přeji ať se vám daří.
R

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24308
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Ale já tu nejsem jen pro tebe, vůbec mně nevadí, že číst mé příspěvky nebudeš, ale jsou tu i jiní.A nějakou novou metodu jsem tu nějak nezaregistrovala.Máš pravdu, jsem stará, přesto o alkoholismu vím hodně, moje znalosti o této nemoci hodnotí jiní lidé.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24315
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Alas,
Dík, Kiro, od Vás to beru jako poctu. Mně tu někteří lidi taky chybí; třeba jsem vždycky ráda, když se Petr N uráčí něco připodotknout; je mi líto, že odešla Vločka; nebo Ed se tu jen mihnul, ale držel debatu tak hezky na realistické rovině a při zemi.Ale já píšu málo z toho důvodu, že se o trvalou abstinenci nesnažím, takže ani nežádám o pomoc, ani nemám co radit.

-----------------------------

Dík za poklonu, ale jsem zhruba na stejné lodi jako ty. Také se nesnažím o úplnou a trvalou abstinenci. V mém případu jde spíš o celkovou sebekázeň a řád pro sebe samotného.
Jeden čas jsem si dokonce bloknul přístup na forum, protože jsem sem lozil skoro každý den. Svým způsobem mi to vadí, je to jedna zmých obsesí v rámci OCD.
Co se týkí přispívání, kolikrát se mi psát nechce, nebo mě nějaký "unifikovaný" výplod naštve, tak radši nepíšu. Nemá smysl přesvědčovat ostatní o svoji pravdě.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24316
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24321
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Víš, co je smutný Renato, že také nechápeš, že rady těch, co ještě pijí, nebo neví, o čem alkoholismus je, můžou hodně ublížit těm, co potřebují přestat pít a neví jak.Určitě se nekasám, že jsem někomu pomohla, je to radost, ale ne chlouba, mně také jiní pomohli, mám co vracet.Přestat pít určitě není lehké, hodně lidí umírá, nezvládne to.Já měla jen štěstí, náhodou jsem přestala, tam kde už jsem byla, bylo blíž k smrti,než k životu, a kdo to nezažil, nemůže ani pochopit. Kdysi jsem to také nechápala, omlouvala své pití, vymlouvala se, lhala, .......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24323
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Allas, Petr N a dalsi, ktorych prispevky rada citam

Ja si nemyslim, ze pravo pisat sem maju len abstinenti.
To bola jedna vec, co mi tu od zaciatku aj dost vadila a to, ze abstinenti sa povysovali nad ostatnych ako keby boli nieco viac a to oni nie su. Alebo ze sa to tu delilo podla toho kto ako dlho abstinuje. Pripadalo mi to trochu ako na vojne a hra na mazakov a bazantov
Tu ide o ten individualny pristup ku kazdemu. U niekoho je abstinencia nevyhnutna, ako napr. u mna ale niekto ma len problem s mnozstvom vypiteho alkoholi a chce sa ho naucit pit kontrolavne a trochu znizit davku, tak preco by sa o to nemal pokusit. Nie je kazdy automaticky alkoholik aj ten kto pije vela

A toto nie je forum len pre abstinentov, toto je forum o alkohole. Takze kazdy kto ma chut niec napisat je vitany. Mna napr,. zaujma aj kontrolovane pitie. Viem, ze u mna je nemozne, ale preto si predsa nebudem mysliet, ze je nemozne aj u druhych a ked maju chut sa podelit o svoje skusenostu, su len vitani.
A su vitani aj ti, co sa opijaju a hladaju tu pomoc.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24328
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
na setkáních AA se taky baví(me) o alkoholu.Někdo pije, někdo již dlouho abstinuje..Ale rozhodně se nikdo na nikoho nepovyšuje..Také proto je zakázané reagovat na účastníky setkání..To by to na Ačkách vypadalo jako tady
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24329
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24330
Re: Ahoj, jsem tu taky, je to zlé a bude to dlouhé. Před 9 rok, 3 měsíce  
Nechcela som sa vyjadrovat k tomu rozporu medzi Renatou a Libou, ale neda mi to.
Ja si ta Liba vazim a myslim si, ze vela ludi tu. Ale mas jednu vlastnost, ktora kazi to vsetko dobre o co sa snazis. Je to tvoje ego o ktorom tak casto pises, ze ho maju druhi, ale zial neuvedomujes si, ze ho tu demonstrujes hlavne ty. Snazis sa prevedcit ludi o svojej pravde nie prave najstastnejsim sposobom. Casto ti chybaju argumenty a potom urazas, co je skoda

Ved si precitaj niekedy co pises a zamysli sa nad tym.

Podla teba len tvoje rady su tie spravne, lebo ostatni nevedia o alkoholizme to co ty. Preco si presvedcena o tom, ze kazdy kto v niecom s tebou nesuhlasi, nic nevie a trepe blbosti? Ten co ti pritakava ako napr. Ja, moze napisat hocico a vzdy ho budes branit, len preto, ze sa proti tebe nikdy nepostavil.

Vsimla som si to uz predtym, ked sem pisali vseliaki anonymovia, ti ti zalichotili a od toho momentu vsetko co pisali, podla teba bolo spravne, lebo ved oni o akoholizme urcite vsetko vedia tak ako ty, aj ked pisali obcas totalne blaboly.

Ja som si tu raz zastala Vlocku, ked si dala za poharik a nezniesla som ju za to pod zem ako napr. ty a potom som tu bola vyhlasena za verejneho nepriatela cislo jeden co sa snazi ludi nabadat k pitiu. A pritom to tak vobec nie je, ja sa ich tiez snazim nabadat k abstinencii, ale trochu inak ako ty.

Chcem aby premyslali a aby na to prisli sami. Ludi dokonca aj alkoholikov povazujem sa samostatne individua, ktore maju pravo na svoje nazory ale aj na svoje chyby.

Vies na niekoho moze platit tvoj pristup a na niekoho moj a na niekoho zas napr.Renatin. Nejde o to kto tu ma pravdu, ale ze vsetci sme samostatne individua a tak je na kazdeho dolezite aj pouzit iny pristup. Ty si presvedcena, ze na kazdeho musi pltait to co platilo napr. na teba a v tom sa podla mna mylis, to iste sa tyka aj AA. Nikto ti ich neberie, ale tiez by si mala uznat, ze nie su vhodni pre kazdeho.

Ked si das dole tieto klapky z oci, podla mna sa zacne aj tebe lahsie dychat a zacnes o trochu viac chapat aj ostatnych. A hlavne to, ze ked s tebou nesuhlasia, tak to automaticky neznamena, ze su ani blbi a ani proti tebe, maju proste len iny nazor a nie si to ty, kto by mal posudzovat koho naozor je ten spravny a koho nie.

Neber toto ako kritiku, skor prosbu o zamyslenie sa. Nemyslis si, ze musi byt nejaky dovod, ze ti stale v casovych intervaloch vsetci pisu to iste. Si taka presvedcena, ze vsetci sa mylia a len ty musis mat tu pravdu?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter