Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Recidiva
#16994
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj všichni. Já jsem se během léčby setkal s tím, že do léčebny nastoupil opětovně člověk po recidivě a nemohl jsem pochopit to uvítání od týmu terapeutů. Oni ho vítali, jak kdyby se jim vrátil syn ze školního výletu. Já byl tou dobou v léčení asi měsíc, tak jsem to moc nechápal. Až později jsem pochopil, že ho nechválí za to, že začal znovu chlastat, ale za to, že dokázal najít v sobě tu sílu opět nastoupit léčení. V průběhu mých opakovaček jsem se setkal s dalším recidivistou, který se do léčebny dostal po třech letech abstinence. Ten mi tu svou recidivu vysvětlil jednoduše. Neměl žádný důvod začít jako např. rozvod, úmrtí v rodině, vyhazov ze zaměstnání...On si prostě řekl, že po třech letech přece zvládne chodit na dvě piva!!! A skončil za čtyři měsíce bez práce, s obžalobou za ublížení na zdraví pod vlivem alkoholu...Já jsem v léčebně pochopil a přijal jsem to za svou životní filozofii, že jediná cesta je totálně bez alkoholu. Někdy musím ostatním připadat jak blázen, ale u každého výrobku který neznám, luštím v obchodech složení a jak se tam objeví slovo alkohol, nebo líh - nekupuji! A divili by jste se o kolik dobrot jsem připraven. Jo výrobci si vychovávají budoucí konzumenty alkoholu už od předškoláků. Příklad : croissant s čokoládovou náplní - ve složení výrobku přímo uvedeno obsahuje líh. Někomu to může přijít směšné, ale já to tak dělám a nepiji. To je pro mě zásadní. Každý si musí najít to, co ho podrží a vyhovuje mu. Někomu prostě vyhovuje docházet na AA, tak ať tam chodí, někomu stačí pokecat tady, někdo má svého terapeuta...Třeba si i napsat svoje desatero jak to udělal Lepšíden v tématu Dokázal jsem to. Škoda že tam napsal cca tři příspěvky a od té doby nic! Mě osobně se ale nelíbí ten název Dokázal jsem to. Nerozumím tomu a působí to na mně absencí pokory, bez které si svou abstinenci nedokáži představit. Tak všem hezký víkend, jdu štípat dřevo .
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16995
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Neni někde seznam potravin, ve kterých je event. alkohol?
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17000
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Je pravda, že i mně zaskočilo, v kolika dobrotách je alkohol, čoko Margot, sušenky Mila.....Karle, nechceš přijít štípat i ke mně?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17031
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj všichni. Dnes vyrážím po cca 3 letech do zaměstnání. Jupí - ach jo! No uvidíme. A co se týče dřeva, jedem v květnu na týden rybařit na soutok Lužnice a Vltavy a samozřejmě plánujeme návštěvu Hluboké. Budem kousek od Budějic, tak nějaké to polínko klidně štípneme .
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17036
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Díky, brala jsem to jako srandu, klidně se stav na kafe.Vím o levné ubytovně u nás!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17067
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
No my budeme hlavně rybařit, a tak je pro nás důležitá vzdálenost od vody. Našli jsme chatku kde můžeme mít i našeho psíka a udice budeme nahazovat skoro z verandy . Než pojedeme, určitě ještě napíšu a klidně se můžeme někde sejít. Jestli máš ráda ryby, tak pokud se zadaří, dovezli by jsme Ti nějakou tu rybku.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17068
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Kájo, domluvíme se soukromě, někomu ta naše řeč může vadit, nepatří to sem, jo?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17072
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Souhlasím Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17096
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Zdravim,

spomenulo sa, ze v kolika dobrotách je alkohol, čoko Margot, sušenky Mila.... Ja budem prechadzat z Campralu na Antabus a to akože ked si dam Margot, bude mi zle?
Mimochodom, mne sa ozvala recidiva, ale ako tak sa drzim... Tie abstaky - chut dat si - su priserne. Ja si prave teraz vravim, ved ide len o jedno pivo. Sakra, to bazenie dava fakt zabrat.
Milan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17255
Re: Recidiva Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj Milane. S antabusem žádné zkušenosti nemám, ale určitě se zeptej lékaře, ten poradí.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter