Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Psychika a tělo
Psychika a tělo

Laboratorní změny krve alkoholika aneb jak poznat alkoholizmus z krve

PDF Tisk Email
laboratorni_zmeny_krve_alkoholikaPokud se ptáte, jak poznat, že je někdo alkoholik, rad je hned několik. Většinu z nich popisuje tento web. Odhalit alkoholika můžete přes jeho závislost, dále také klinickými známkami na těle, ale i laboratorním rozborem krve. Jaké jsou změny v krvi alkoholiků a co je v takové krvi zvýšené nebo snížené vám řekne tato stránka.


Celý článek...
 

Druhy alkoholismu - gama, delta, epsilon, alfa, beta

PDF Tisk Email
typy_druhy_alkoholismuNejenže rozdělujeme pijáky, ale máme i dělení na různé druhy a typy alkoholizmu a to podle toho jak člověk pije a jak se chová při abstinenci, zda se skrývá v pozadí pití i nějaká skrytá duševní choroba a podobně.


Celý článek...
 

Jak poznat alkoholika, alkoholismus pohledem, vyšetřením a pohovorem

PDF Tisk Email
jak_poznat_alkoholika_alkoholismusTato stránka je převážně určena pro lékaře, kteří potřebují ve své praci stanovit diagnózu nadužívání alkoholu pro své další diagnozy některých vedlejších nemocí. Obecně se dá říci, že čím více znaků platí pro daného člověka, tím je diagnostika pravděpodobnější.
Celý článek...
 

Nevýhody alkoholismu a intenzivního pití alkoholu (abúzu)

PDF Tisk Email
nevyhody_alkoholismu_abuzu_alkoholuPití alkoholu ve větší míře, než je běžné, přináší lidem problémy a to  především ve vztahové, zdravotní, finanční a pracovní stránce. Nevýhody intenzivního pití alkoholu naleznete na této stránce.

Celý článek...
 

Rozdělení konzumentů alkoholu, pijáků

PDF Tisk Email
rozdeleni_konzumentu_alkoholu_pijakuOsoby požívající alkohol můžeme rozdělit do různých stádií návyku od občasného pití např. při posezení s přáteli až po těžkou závislost. Osoby pijící alkohol můžeme rozdělit do čtyř skupin dle toho, co od alkoholu žádají a proč jej pijí.
Celý článek...
 

Druhy alkoholismu - vinný, pivní, kořalečný a jejich následky

PDF Tisk Email

druhy-alkoholismu-pivni-vinny-koralecny-lecba-nasledkyAlkohol je naše nejstarší droga a na našem území s ní máme dlouholeté zkušenosti. Kombinují se tu tři typy alkoholismu, vinný (nejvíce na jihu Moravy), pivní (téměř všude) a kořalečný (nejvíce na severu Moravy i Čech).

Celý článek...
 

Jak vzniká alkoholizmus, závislost na alkoholu

PDF Tisk Email
jak_vznika_zavislost_na_alkoholuVznik alkoholismu není jednorázová záležitost. Z pijáka se stává alkoholik dle jeho věku za různou dobu. U 15letého člověka je to cca. půl roku a více. U dospělého trvá vznik závislosti většinou roky (až pět let). Čím je tedy člověk mladší, tím vzniká závislost dříve.

Celý článek...
 

Účinky dlouhodobého pití alkoholu na organismus

PDF Tisk Email
ucinky_piti_alkoholu_na_organimsusJak všichni víme, pití alkohlu poškozuje některé naše orgány více, jiné méně. Stránka přináší plakátek s názornými ukázkami změn v organismu při dlouhodobém požívání alkoholu.


Celý článek...
 

Soudní lékařství a alkohol, otrava alkoholem a úmrtí

PDF Tisk Email
soudni_lekarstvi_a_umrti_na_otravu_alkoholemPokud někdo zemře na otravu alkoholem, dostane se na ústav soudního lékařství. Jedná se o samostatný lékařský obor úzce spolupracující s orgány činnými v trestním řízení. Náplní činnosti soudních lékařů je zejm. provádět soudní pitvy a zdravotní pitvy u náhlých a násilných smrtí, toxikologická vyšetření apod.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 2 z 2
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny