Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky
Texty, tabulky

Alkoholik nejvíce trápí svou rodinu a okolí

PDF Tisk Email
alkoholik-nejvice-trapi-svou-rodinu-a-okoliOdbornou pomoc vyhledává jen zlomek závislých na alkoholu. Řekl to primář Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) se u ambulantních psychiatrů léčí ročně asi 27 000 pacientů, léčebny pak evidují ročně téměř 11 000 hospitalizací. Počet lidí závislých na alkoholu však může podle Nešpora přesahovat až 600 000.
Celý článek...
 

Alkohol před spaním zhorší kvalitu spánku

PDF Tisk Email
spanek-alkohol-remStále přibývá lidí, kteří mají problémy se spánkem a hlavně se probouzejí unavení. V létě to přičítají horku. Když se pak baví s lékaři, může se ukázat, že příčinou je alkohol. Narušuje totiž důležité fáze spánku. Za odpočinek ve spánku je totiž odpovědná tzv. REM (rapid eye movement) fáze a ta je právě alkoholem narušená.
Celý článek...
 

Výpověď kvůli pití alkoholu v zaměstnání, při práci

PDF Tisk Email
vypoved-vyhazov-piti-alkoholu-v-praci-zamestnaniStále více Čechů je propuštěno ze zaměstnání proto, že přicházejí na pracoviště podnapilí či se opijí v pracovní době. Proti loňsku se alkohol jako důvod propuštění ze zaměstnání dostal v žebříčku z osmnáctého na šesté místo. Vyplývá to z březnového (2010) výzkumu agentury Commservis.com, která se zabývá zkoumáním vývojových trendů.
Celý článek...
 

Alkoholička, žena a alkohol, ženy závislé na alkohlu, alkoholismus žen, porod v opilosti

PDF Tisk Email
V posledních desetiletích jde o závažný zdravotnický a sociální problém. Počet alkoholiček ve srovnáni s počtem alkoholiků je udáván v poměru 1:6 až 1:1. Ženský alkoholismus se nevyhýbá žádné společenské skupině. Vzrůstá také počet komplikací souvisejících s požíváním alkoholu v těhotenství a se škodlivými důsledky na zdravotní stav plodu.
Celý článek...
 

Protialkoholní léčba v Kroměříži herce Romana Štolpy - pocity

PDF Tisk Email
roman_stolpa_protialkoholni_lecebna_Kromeriz"Cítím se naprosto skvěle, výborně," říká herec Roman Štolpa, který se před Vánocemi 2009 vrátil po třech měsících z psychiatrické léčebny v Kroměříži, kde se léčil ze závislosti na alkoholu.
Celý článek...
 

Léčba alkoholismu, závislosti na alkoholu a zabavení řidičáku, řidičského průkazu

PDF Tisk Email

lecba-alkoholismu-zavislosti-na-alkoholu-a-odebirani-ridicaku-ridicskeho-prukazuLidem, kteří předčasně ukončí protialkoholní léčbu, hrozí ztráta řidičského průkazu. Úřady si mohou došlápnout i na ty, kteří se jdou léčit dobrovolně. Pravidla jsou ale nejasná, záleží především na postupu konkrétní léčebny. Ta totiž sice nedoléčené řidiče hlásit musí, nemá však povinnost ptát se pacientů, zda mají řidičský průkaz.

Celý článek...
 

Opilý David Hasselhoff, dcera jej prosí aby už nepil - video

PDF Tisk Email
opily_david_hasselhoff_dcera_jej_prosi_aby_prestal_pit_alkoholOpilý David Hasselhoff - šestiminutové video, ve kterém je totálně opilý David Hasselhoff, který jí na zemi cheesburger a dcera jej prosí a žádá, aby už nepil. On to na videu slíbil. Jenže závislost je silnější. Pro toho, kdo umí anglicky je jejich konverzace zajímavým zážitkem. Podle všeho David vůbec nepostřehl, že je nahráván a o to je nahrávka autentičtější.
Celý článek...
 

Alkohol za volantem a statistická rizika dopravní nehody

PDF Tisk Email
alkohol_za_volantem_a_statisticka_rizikaJízda autem pod vlivem alkoholu je jedním z vůbec nejhloupějších nápadů. Riziko, že pětasedmdesátikilový řidič po čtyřech pivech nabourá, je dvanáctkrát vyšší. Stránka uvádí nejčastější výmluvy řidičů, kteří ospravedlňovali to, že požili alkohol před řízením motorového vozidla.


Celý článek...
 

České děti a pití alkoholu - statistiky

PDF Tisk Email
ceske_deti_a_alkohol_statistikyČesko má ještě prvenství. Podle výzkumu chování dětí školního věku v EU, USA, Kanadě, ale i Rusku či Ukrajině, začínají české děti s alkoholem nejdřív. Mezi patnáctiletými pije alkohol minimálně jednou týdně třetina chlapců a pětina dívek, nejčastěji to bývá pivo a destiláty.
Celý článek...
 

Návod jak na kocovinu - pomůže med!

PDF Tisk Email
jak_na_kocovinu_navodKocovina je označení vedlejších účinků konzumace alkoholu, které se projevují bolestí hlavy, pocitem žízně, citlivostí na světlo i hluk, nevolnostmi, třesem a celkovým oslabením. Alkoholová kocovina je způsobena metabolity alkoholu acetaldehydem, výraznou dehydratací organismu.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 4 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny