Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky
Texty, tabulky

Pití alkoholu v ČR a zahraničí - statistiky a zajímavosti o spotřebě a jiném

PDF Tisk Email
piti_alkoholu_v_CR_a_zahranici_statistikyRozhodl jsem se, že založím 1 stránku, která se bude věnovat jen a jen statistikám, výpočtům a statistickým zajímavostem. Čeká vás spousta zajímavých čísel a poznatků, pro problematiky znalé možn i překvapení. Užijte si to.

Celý článek...
 

Promile alkoholu v krvi - definice, vysvětlení kolik gramů alkoholu v krvi vlastně je

PDF Tisk Email

promile-alkoholu-v-krvi-definice-vysvetleni-kolik-gramu-alkoholu-v-krvi-vlastne-jePromile je jedna desetina procenta, tzn. jiný název pro jednu tisícinu (celku). Název promile pochází z latinského pro mille = na tisíc. Promile se používají o něco méně často než procenta; pravidla jejich používání a označování jsou obdobná jako u procent.

Celý článek...
 

Protialkoholní léčebny v ČR nestíhají - alkoholiků je moc

PDF Tisk Email
protialkoholni_lecebny_v_CR_nestihaji_alkoholiku_je_mocVe slavném filmu Dobří holubi se vracejí je protialkoholní léčebna vykreslena jako ponuré místo. Léčebny v zemi teď však zažívají nápor: rychle přibývá lidí, kteří se chtějí léčit ze závislosti na alkoholu nebo drogách. Jenže není místo, musí čekat.

Celý článek...
 

Alkoholismus v ČR - statistiky 2010

PDF Tisk Email
alkohol-alkoholismus-statistiky-2010Češi mají alkohol rádi. Chutná jim tolik, že zhruba 700 tisíc lidí je na něm už závislých. To je dvakrát víc, než se dosud uvádělo. Dokonce nejnovější výzkum ukázal, že alkoholu holduje v ČR bezmála půldruhého miliónu lidí. „Dříve jsme měli zhruba 300 tisíc lidí závislých na alkoholu. Dnes je jich až 700 tisíc. Přitom mužů je dvakrát víc než žen, ale ženy je rychle dohánějí,“ říká doktor Petr Popov, primář oddělení pro léčbu závislosti Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Každoročně se přímo ze závislosti na alkoholu ústavně léčí asi 30 000 lidí, z nichž 11 000 je hospitalizováno.
Celý článek...
 

Spotřeba alkoholu na osobu v ČR - statistika spotřeby alkoholu za rok

PDF Tisk Email
statistiky_alkohol_alkoholismus_spotreba_alkoholu_na_osobu_a_rokČeši jsou druzí největší pijáci v Evropě. Více alkoholu se vypije už jen v Lucembursku. Podle čísel statistického úřadu v roce 2005 každý Čech včetně batolat vypil v průměru skoro o půl litru alkoholu víc než o rok dřív. Celkem 10,2 litru čistého lihu.

Celý článek...
 

Spánek a alkohol - kvalita spánku po požití alkoholu

PDF Tisk Email

alkohol_spanek_REMMnoho lidí si neuvědomuje, že pití alkoholu má špatný vliv na spánek. Průzkum mezi 2 000 lidmi ukázal, že více než polovina z nich je značně unavená den poté, co se napijí přes míru. Ovšem 58 procent z nich si neuvědomuje, že konzumace alkoholu narušuje jejich spánek.

Celý článek...
 

Seminárka, seminární práce na téma alkohol, alkoholismus, pití alkoholu

PDF Tisk Email
seminarka_seminarni_prace_alkohol_alkoholismus_statistikyStudent Michal Baloun mi zaslal svou práci na téma alkoholu. Obsah práce nebyl kontrolován (za kvalitativní stránku textu tedy neručíme!) a je uložen na webu jako materiál pro další studenty, kteří by měli stejné téma zadané.

Celý článek...
 

Za jak dlouho, dlouhou dobu vznikne závislost na alkoholu, alkoholismus a kolik pít

PDF Tisk Email
za_jak_dlouho_vznikne_alkoholismus_zavislost_na_alkoholuOdborný časopis British Medical Journal informoval o pokusu na americké Cornellově univerzitě. Vyplynulo z něj, že lidé s nízkými sklenicemi pijí více. Důvodem je, že se do musí se do takových sklenic nalít až o třetinu víc, aby se povedlo vyvolat optický dojem stejného množství jako v úzké vysoké odlivce.Neustálý zvýšený přísun alkoholu pak přispívá k vytvoření závislosti.
Celý článek...
 

Selincro, nalmefen a léčba alkoholismu, závislosti na alkoholu - princip léčby

PDF Tisk Email

malmefene-lecba-alkoholismu-bez-abstinenceLéčit se ze závislosti na alkoholu a přitom dál pít? Nemusí to být utopie, pokud se do praxe dostane nový nadějný lék. Dánský výrobce už si podal žádost o registraci k Evropské lékové agentuře. Pokud lék schválí, může se na evropském trhu objevit již v roce 2013.

Celý článek...
 

Alkoholtester - využití, návod k použití, princip měření, kalibrace

PDF Tisk Email
alkoholtester_navod_k_pouziti_kalibrace_vyuzitiAlkohol tester je měřící přístroj, který má v dané chvíli informovat, zda určitá osoba požila, či nepožila alkohol a v jakém množství. Měření zajišťuje citlivé polovodičové senzorové čidlo, jehož údaje jsou dále zpracovávány a vyhodnocovány mikroprocesorem, který zajistí zobrazení hodnoty na dipleji.Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 2 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny