Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky
Texty, tabulky

Rusko začíná bojovat s alkoholem, pivo rusové nepovažují za alkohol!

PDF Tisk Email
rusko_zacina_bojovat_s_alkoholemRuská válka s alkoholismem vstupuje do další fáze. Ruka Kremlu teď zřejmě dopadne na nápoj, který "země vodky" vlastně ani za alkohol nepovažuje. Tedy na pivo. Ministerstvo průmyslu a obchodu oznámilo, že předloží parlamentu řadu nových opatření včetně zákazu prodávat pivo u pouličních stánků.

Celý článek...
 

MUDr. Gita Pekárková v Českém rozhlase - rozhovor, interview

PDF Tisk Email
MUDr.-Gita-Pekarkova-Psychiatricka-lecebna-Bohnice-rozhovor-frekvence-1MUDr. Gita PEKÁRKOVÁ, vedoucí lékařka oddělení pro léčbu závislostí, Psychiatrická léčebna Bohnice navštívila Český rozhlas Praha 28.12.2010. Doslovný přepis hovoru a dotazů posluchačů si můžete přečíst zde.
Celý článek...
 

Výše kapesného ovlivňuje to, kolik děti pijí alkoholu

PDF Tisk Email
vyse_kapesneho_ovlivnuje_kolik_deti_piji_alkoholuDáváte svým dětem štědré kapesné? Potom jim možná zaděláváte na problémy s alkoholem. Nová britská studie totiž zjistila, že teenageři s vysokými příjmy jsou mnohem náchylnější k problémům s alkoholem než jejich vrstevníci.
Celý článek...
 

Role alkoholu

PDF Tisk Email
role_alkoholuAlkohol má pro nás několik významů nebo chcete-li rolí podle toho, jak na něj právě hledíme. Je výživovým zdrojem, prostředkem intoxikace, spřáteluje nás a vede k libým pocitům. Seznam rolí alkoholu v našem životě přináší ve strušnosti tato stránka.Celý článek...
 

Káva ovlivňuje riziko cirhózy jater - stačí 2 hrnky kávy denně

PDF Tisk Email

kava-ovlivnuje-riziko-cirhozy-jater-staci-2-hrnky-kavy-denneVypití dvou šálků kávy výrazně sníží riziko vzniku cirhózy jater – prý o 43 procent. Při pravidelném pití čtyř šálků denně je údajně hrozba o 65 procent nižší. Podle britského deníku The Daily Telegraph to tvrdí vědci z britské Southampton University. Zatím není jasné, která složka v kávě je přínosná pro játra.  

Celý článek...
 

Rusko omezilo prodej alkoholu v hlavním městě

PDF Tisk Email
rusko-omezilo-prodej-alkoholuMoskevské úřady omezily hodiny, během nichž je možné prodávat nápoje s obsahem alkoholu nad 15 procent. Obchody tyto alkoholové nápoje mohou nabízet jen mezi desátou hodinou ranní a desátou večerní, uvedla agentura RIA Novosti. Omezení, snižující počet prodejních hodin o tři, platí od začátku září 2010 a mimo jiné odjímá místním úřadům pravomoc povolit vybraným obchodům 24hodinový prodej.
Celý článek...
 

Zdražení alkoholu v roce 2010 - rum a vodka o 12 Kč

PDF Tisk Email
zdrazeni_alkoholu_2010Cena litru tuzemáku a vodky, nejoblíbenějších domácích lihovin, by zejména v důsledku lednového zvýšení spotřební daně mohla vzrůst zhruba o 12 korun. Řekl to prezident Unie výrobců lihovin Vladimír Steiner. Od ledna ze stejných důvodů kromě lihovin nejspíše zhruba o korunu vzroste cena půllitru piva, od února podraží také cigarety.
Celý článek...
 

MUDr. Gita Pekárková na rádiu Frekvence 1 - rozhovor, , interview

PDF Tisk Email

MUDr.-Gita-Pekarkova-Psychiatricka-lecebna-Bohnice-rozhovor-frekvence-1MUDr. Gita Pekárková z psychiatrické léčebny v Bohnicích navštívila dne 16.5.2006 rádio Frekvenci 1. Doslovný rozhovor s Jitkou Obzinovou si můžete přečíst na následující stránce.

Celý článek...
 

Pití alkoholu a rakovina - alkohol ovlivňuje vznik 7 druhů rakoviny u člověka (prs, hltan, hrtan, jícen, játra, tračník a konečník)

PDF Tisk Email

piti-alkoholu-a-rakovina-alkohol-ovlivnuje-vznik-7-druhu-rakoviny-u-cloveka Alkohol jako startér sedmi druhů rakovinného bujení – tak lze shrnout výsledky nového zkoumání, jež shrnula studie Jennie Connorové z Otago University na Novém Zélandu publikovaná v časopise Addiction. Riziku čelí podle studie i lidé, kteří konzumují alkohol vcelku mírně.

Celý článek...
 

Antabus vykoupili překupníci, ČR zakázala jeho vývoz do zahraničí

PDF Tisk Email

antabus-vykoupili-prekupinici-cr-zakazala-jeho-vyvoz-do-zahraniciLék pro alkoholiky antabus zmizel z lékáren, vykoupili ho překupníci. Antabus není k sehnání. Těžko nahraditelný lék, který pomáhá závislým při abstinenci alkoholu, se podle všeho stal dalším artiklem překupníků, kteří vyvážejí levné léky z Česka do zahraničí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 6 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny