Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky
Texty, tabulky

Počet úmrtí na alkoholismus - statistiky

PDF Tisk Email
umrti_na_alkoholismusNa nemoci způsobené chronickým pitím alkoholu zemře v ČR ročně asi 4000 mužů a 2000 žen. Podíl těchto úmrtí se na celkové úmrtnosti v posledních desetiletích zvýšil, a to především u mužů.

Celý článek...
 

Alkohol a tloustnutí - kdo více tloustne po alkoholu

PDF Tisk Email
alkohol_a_obezitaAlkohol a obezita? Pití většího množství alkoholu během flámů napomůže zvětšení pasu mnohem více než jeho průběžné popíjení během celého týdne. S těmito závěry přišli britští vědci, podle nichž je na vině růstu "pivního břicha" spíše chování pijáků než celkový objem vypitého alkoholu.
Celý článek...
 

Za jak dlouho se dostane alkohol do mozku a jaký má na něj vliv

PDF Tisk Email

za_jak_dlouho_se_dostane_alkohol_do_mozkuAlkohol dokáže poškodit mozkové buňky člověka mnohem rychleji, než se dosud předpokládalo. Studie vědců z Heidelberské univerzity zjistily, že se tak děje už za několik minut.

 

Celý článek...
 

Historie pití alkoholu a tresty za opilost a opilství

PDF Tisk Email
historie_alkoholu_piti_alkoholu_alkoholismuPostoje lidské společnosti k požívání alkoholických nápojů a k výstřelkům s tím spojeným se měnily dle doby, stupně kultury a soudobých názorů. Stránka zevrubně poukazuje na to, jak se v minulosti pilo, jaké byly za pití tresty a taky k jakým dalším využitím alkohol sloužil.
Celý článek...
 

Spotřeba alkoholu v ČR dlouhodobě stoupá

PDF Tisk Email
spotreba-alkoholu-ceska-republika-2010Podle zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO) vydané 11. února 2011, byla spotřeba alkoholu na jednoho člověka v roce 2005 6,1 litru. Informaci přinesl portál Economist.com.
Celý článek...
 

Taxi pro opilé - kontakt Praha, Brno, Ostrava, Karlovy Vary, Liberec, Plzeň, Pardubice

PDF Tisk Email
taxi_pro_opilceTaxi pro opilce, andělé, želvy, SOS... říkejte jim, jak chcete, ale když se po večírku vymotáte z restaurace omámeni alkoholem, budou to právě oni, kdo vás dopraví domů a uloží čtyřkolového miláčka ke spánku. Jak takoví řidiči na zavolanou fungují?

Celý článek...
 

Mozek alkoholika reaguje na alkohol jinak než mozek normálních lidí

PDF Tisk Email
mozek_alkoholika_reaguje_na_alkohol_jinakFakultní nemocnice v Plzni představila novou metodu, jak poznat míru závislosti na alkoholu a určit vhodnou dobu léčby. Lékaři měří činnost v mozku člověka, který hovoří o látce, na které je závislý. Pokud je závislý, čelní laloky jsou při takovém hovoru aktivnější.

Celý článek...
 

Trest za řízení v opilosti, pod vlivelm alkoholu

PDF Tisk Email
tresty_za_rizeni_v_opilosti_prestupek_trestny_cin_nepodmineny_trestStránka nabízí informace o trestech za řízení pod vlivem alkoholu a informuje také o tom, kolik bodů můžete ztratit, pokud se tohoto skutku dopustíte. Zjistíte zde také, zod kolika promile jde o přestupek, trestný čin a kdy můžete získat nepodmíněný trest a jít do vězení.

Celý článek...
 

Alkohol a inteligence - jak ovlivňuje pití alkoholu naše inteligenční schopnosti ve stáří

PDF Tisk Email
alkohol_a_inteligenceU starších lidí, kteří popíjejí malé až mírné množství alkoholu, je menší pravděpodobnost, že se u nich vyvine demence, nežli u abstinentů. Vyplývá to z výsledků výzkumu australských badatelů, které zveřejnil časopis American Journal of Geriatric Psychiatry.
Celý článek...
 

Alkoholik nejvíce trápí svou rodinu a okolí

PDF Tisk Email
alkoholik-nejvice-trapi-svou-rodinu-a-okoliOdbornou pomoc vyhledává jen zlomek závislých na alkoholu. Řekl to primář Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) se u ambulantních psychiatrů léčí ročně asi 27 000 pacientů, léčebny pak evidují ročně téměř 11 000 hospitalizací. Počet lidí závislých na alkoholu však může podle Nešpora přesahovat až 600 000.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 3 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny